Teplice vezou bod z Děčína
16. září 2019

V sobotu se uskutečnilo první kolo mužské Divize A. V něm tepličtí florbalisté zavítali na horkou půdu Děčína, který ještě v loňské sezóně trápil soupeře v Národní lize. Zápas se nesl ve velmi bojovném duchu, kdy žádný z hráčů nevynechal jediný souboj. Vyrovnání Děčína v poslední minutě zápasu poslalo utkání do prodloužení, ve kterém nakonec byli úspěšnější domácí a Teplice si tak vezou jeden bod.

Relativně chladné počasí v Novém Boru, kde své domácí zápasy pořádá Děčín, přivítalo v otevíracím zápase sezóny florbalisty Teplic. Ovšem hned po několika vteřinách se hostující florbalisté dostali do správného tempa a do zápasu doslova vlítli. Během svého prvního střídání skóroval Martin Severa, který se do branky soupeře trefil naposledy začátkem letošního roku. Nutno dodat, že radost z toho měl obrovskou! Děčín dokázal na rychlý nástup zareagovat a překlopit stav utkání na svou stranu. Ke konci třetiny se dvakrát z rychlého protiútoku prosadil teplický nováček Martin Sedlmaier. Tento junior tak zužitkoval náročnou letní přípravu.

Do šaten se šlo za stavu 3:3. Vyrovnaný byl nejen stav skóre, ale také samotná hra. Po desetiminutovém odpočinku se hned zkraje třetiny prosadil dvou pověstnou střelou Martin Pechatý. Děčín ovšem dokázal brzy srovnat. Rozuzlení tak měla přinést až třetí třetina. Oběma týmům bylo jasné, že jakákoliv chybička může rozhodnout.

Tu deset minut před koncem udělali hosté a Děčín se tak ujal vedení. O několik minut později se k teplickým přiklonilo štěstí a backhandový pokus Lukáše Fialy zapadl do brány. Když už se zdálo, že půjde zápas do prodloužení, prosadil se 62 vteřin před koncem opět Martin Pechatý. Naneštěstí Děčín zkušeně vyřešil hru v šesti lidech a půl minuty před koncem vyrovnal na 6:6.

„Celý zápas byl velmi vyrovnaný, věděli jsme, že je důležitý každý souboj. Neudržení vedení v poslední minutě mě ale moc mrzí a musíme se z toho do příště poučit. Z Nového Boru se ale snadno body vozit nebudou, takže my ho bereme a těšíme se na Louny,“ okomentoval zápas čtyřbodový Martin Pechatý.

Prodloužení hrané 5 na 5 bylo velmi opatrné. První větší příležitost si vytvořil hostující Martin Schneider, který ale neuspěl. Poté měli domácí možnost zápas rozhodnout v přesilové hře, ale příkladné bránění Teplic jim to znemožňovalo. Zápas rozhodla až ztráta míče na půlce a rychle vyřešený brejk Děčína. Ten tak určil konečnou podobu skóre, které činilo 7:6 pro domácí.