Vikingové z Teplic dobyli sokolovskou nedobytnou tvrz
21. únor 2019

O víkendu se uskutečnila další kola florbalové Divize A. V sobotu zavítaly Teplice na horkou půdu lídra soutěže Sokolova a v zápase o první místo potvrdily svou formu z posledních zápasů. V neděli se poté představily v nedalekých Lovosicích, kde z toho byla nejvyšší výhra v sezóně. Teplice si tak připsaly dvě výhry a poprvé v sezóně se vyhouply do čela soutěže.

Sobota byla ve znamení velké bitvy mezi vedoucím celkem tabulky Sokolovem a druhými Teplicemi. Hosté chtěli potvrdit svou výbornou formu z posledních měsíců ziskem tří bodů. V případě výhry by se dokonce poprvé dostali na první místo tabulky. Úvod zápasu napovídal tomu, že hosté myslí svůj útok na první místo velmi vážně. Hned ve čtvrté minutě se prudkou ranou prosadil Milan Gerhard, o chvíli později na něj navázal Lukáš Rudiš hned dvěma trefami. Na snižující branku domácích dokázal do konce první třetiny ještě zareagovat po krásné individuální akci Vojta Legner, kdy v posledních vteřinách hry v oslabení, vypíchl míček nahrávajícímu Abrahámovi a šel sám na golmana. Nic nevymýšlel, poslal mu to k tyči, a do šaten tak šli hosté mnohem veseleji. Sokolovšťí nechápali co se děje, tohle doma ještě nezažili. A mělo být pro domácí ještě hůř.

Také první půlka druhé třetiny patřila Teplicím, svou druhou branku přidal Vojta Legner a když v polovině zápasu zvyšoval Honza Filipec, svým slalomem mezi sokolovskými tyčemi včetně golmana, na 6:1, vypadalo to na ručník. Domácí se ovšem dvěma slepenými góly na konci třetiny dostali na dostřel.

Po šťastném odrazu na začátku poslední třetiny se Sokolov dostal na dostřel dvou branek a domácí ucítili šanci, že by se se zápasem ještě dalo něco udělat. Ale šance a střely domácích povětšinou končili na výborné obraně a když už něco prošlo tak poslední instancí byl jako vždy vynikající golman Vena Hlavsa. Ale Sokolov přidával na otáčkách. Uklidnění přinesl pět minut před koncem mladičký junior Jakub Derka, kdy z první prostřelil golmana Heczka. Kubovo radost z golu byla velká, a celý tým ho poplácával. Ovšem lídr domácího týmu Abrhám přispěchal s okamžitou odpovědí a snížil na 5:7. Konec zápasu se nesl ve vypjatém duchu, sokolovšťí hráči a hlavně jejich kapitán neunesl, že jejich nedobytná tvrz bude pokořena a zajel do našeho Michala Stejskala, který mu nic nedaroval a oplácel stejnou mincí. Oba kapitáni se tudíž předčasně pakovali do sprch. Posledních 25 vteřin hráli Teplice přesilovku 4:3 a s přehledem drželi míček a navíc 5 vteřin před koncem ještě završil svůj hattrick Lukáš Rudiš a Teplice se tak radovaly z výhry 8:5!

Úžasný zápas, kdy Teplice byli po celý zápas lepším týmem a od první do poslední vteřiny šli cílevědomě za vitězstvím.

V neděli tepličtí florbalisté jeli do Lovosic pro povinné 3.body. Zápas měl tentokráte jednoznačný průběh, a ve srovnání se sobotou se odehrával v treninkovém tempu. Od první minuty bylo jasné kdo vede divizi a domácí se pouze bránili v pěti lidech. Závěr zápasu už byl o tom , kdo dá kolik gólů a dost se sólovalo. Martin Pechatý 5 kb, Honza Filipec 4 kb, David Gebhardt 4 kb atd. Konečné skóre 14:2 je naším letošním rekordem.
Naše lovosicko-litoměřické posily měly v hledišti v lovosické hale svoje příznivce a i to přispělo k pohodovému zápasu.

Výhra znamená udržení prvního místa tabulky, ale o pořadí na prvních třech místech a o soupeřích pro play-up se rozhodne až poslední dvě kola 2.3. a 3.3. Teplice jedou v sobotu 2.3.na půdu Florbalové školy Plzeň, Sokolov hraje oba zápasy s libereckými mužstvy. Zkrátka zápasy o bytí a nebytí a nervy až do konce.