Atraktivní derby s vítězným koncem pro Teplice
6. únor 2019

V sobotu se v rámci 18. kola Divize konalo na Slunetě tradiční derby mezi domácím Ústím a hosty z Teplic. Zápas plný obratů, krásných akcí, zákroků a vyloučení nabídl hned 17 branek. Z vítězství se nakonec radovaly Teplice, které tak ovládly obě derby v této sezóně. Díky výhře se čtyři kola před koncem drží na postupové druhé příčce tabulky.

Sobotní zápas již před svým zahájením sliboval velmi vyrovnanou bitvu. Oba celky disponují velmi kvalitními hráči. Začátek zápasu byl velmi svižný, než se hosté rozkoukali poslal přesně umístěnou ranou domácí do vedení Kučaba. Teplice se snažily rychle odpovědět, to se o pár minut později povedlo zásluhou Pechatého. Během první třetiny si Teplice zahrály dvě přesilové hry, ovšem i přes mnoho šancí se nedokázaly trefit. Naopak domácí ještě dvakrát potrestali chybu hostí a do kabin se šlo za stavu 3:1.

Také úvodní minuty druhé třetiny patřily domácím. Hned zkraje se jim povedlo odskočit do tříbrankového vedení. Ovšem Teplice nadále hrály svou aktivní hru a postupem času přebíraly iniciativu v zápase. Po poměrně šťastném gólu kapitána hostí Michala Stejskala se trefil i Vojta Legner. Ústí dokázalo okamžitě odpovědět a vzít si dvougólový náskok zpět.

Při hře 4 na 4 se po krásné individuální akci a nápadité přihrávce Vojty Legnera nohou trefil podruhé v zápase Pechatý. Když o dvě minuty později skóroval po rychle rozehrané standardní situaci Lukáš Rudiš, tak se začínalo od znova. Do konce druhé třetiny se domácí opět dostali do vedení zásluhou Kučaby. Ovšem zlepšený výkon Teplic byl velkým příslibem do poslední třetiny.

Ta tentokrát začala velkým náporem Teplic, během několika vteřin skórovali Milan Gerhard a Martin Severa a Teplice se tak poprvé v zápase ujaly vedení. Ústí cítilo, že musí přidat a začalo hrát mnohem odvážněji, odměnou jim byl vyrovnávací gól Grosseho. V 50. minutě po krásné akci opět skóroval Milan Gerhard a dostal hosty opět do vedení. Deset minut před koncem se ovšem začalo vylučovat, bohužel pouze na straně Teplic, kteří za tu dobu stihli jít hned třikrát na trestnou lavici. Vyloučení Filipce domácí potrestali a tři minuty před koncem dokázali vyrovnat.

Teplice ovšem měly stejně jako v předchozích zápasech skvělý finiš. Dvě a půl minuty před koncem se prosadil střelou na zadní tyč Michal Stejskal a na hostující lavičce propuklo nadšení. Ten stejný hráč šel ještě před koncem zápasu pykat na trestnou lavici za sekání. V přesilovce 6 na 4 si domácí vytvořili mnoho šancí, ovšem všechny pochytal brankář Lukáš Topš nebo skončily na brankové konstrukci.

Díky třem bodům z derby se Teplice nadále drží na druhé místě tabulky zaručující postup do play-up. Příští týden ovšem jedou na půdu prvního Sokolova. Vítěz tohoto zápasu tak bude mít velmi blízko postupu, naopak poražený bude ve velmi těžké pozici.