Áčko opět bez ztráty bodu a již figurují na postupovém místě
23. leden 2019

Další domácí dvojzápas Divize A odehráli o víkendu florbalisté Teplic. V sobotu si nejprve hravě poradili s Rokycany a v neděli ve velmi pohledném utkání porazili také Slavii Plzeň. Teplice se tak díky šesti bodům posunuly na druhé místo tabulky.

Sobotní zápas proti předposledním Rokycanům měli domácí od začátku pod kontrolou. Diváci se první branky dočkali v osmé minutě, kdy se střelecky prosadil po krásné kombinaci Lukáš Vyskočil. O několik vteřin později na něj navázal Martin Severa. Když se do přestávky trefil dvakrát Lukáš Rudiš a jednou David Gebhardt, začal zápas nabírat jasný směr.

Ve druhé třetině tempo hry dost opadlo a domácí kontrolovali stav zápasu. Do kabin se šlo za stavu 7:1, když se podařilo míček dopravit do brány nejprve Milanu Gerhardovi a poté také Davidu Gebhardtovi. V poslední třetině Teplice promíchaly sestavu a na hřiště se dostali i náhradníci. Konečný stav zápasu činil 10:1, když se ještě trefil dvakrát Pechatý a jednou Ondra Kus.

Nedělní zápas proti Slavii Plzeň nabídl mnohem hezčí podívanou. Zápas se od první minuty nesl v obrovském tempu, šance střídala šanci a diváci se rozhodně nenudili. Do vedení se v první třetině dostali hosté dalekonosnou střelou. Domácí měli na svých hokejkách více šancí, ovšem nedokázali je využít, a tak první třetina skončila fotbalovým skóre 0:1. Ihned po změně stran se v přesilové hře dočkali branky i domácí, když početní výhodu zužitkoval Milan Gerhard. V polovině zápasu se ve svém oslabení prosadil agilní Vojta Legner a dostal tak Teplice do vedení.

Až ve třetí třetině prolomili střelci kouzlo obou brankářů. Na začátku třetiny se po šikovné teči prosadil opět skvěle hrající Vojta Legner. Hosté začali ještě více napadat a presovat rozehrávku domácích. V tu dobu byl k vidění krásný florbal nahoru dolu. Zápas se rozhodl na začátku padesáté minuty, když domácí dokázali dvakrát skórovat. Nejprve se svou střelou prosadil Martin Pechatý a o několik vteřin později na něj navázal svým hattrickem Vojta Legner. Ke konci zápasu ještě Plzeň kosmeticky upravila skóre, ale na konečné prohře 6:3 se nic nezměnilo.