Áčko bere šest bodů i díky kurióznímu rozhodnutí nedělního zápasu
9. leden 2019

První domácí dvojzápas v roce 2019 odehráli tepličtí florbalisté o uplynulém víkendu. V sobotu přivítali Českou Lípu „B“, kterou dokázali porazit 9:6. V neděli poté v Krupce hostili tým TJ Sokol Koberovy. I tento zápas nakonec zvládli a díky výhře 8:7 si připisují šest bodů do tabulky. Stále se tak nachází na třetím místě.

Sobotní zápas proti České Lípě „B“ byl pikantní pro nového hráče v barvách Teplic Vojtu Legnera, který přišel na hostování právě z České Lípy. Nutno říci, že mu tento zápas nesmírně vyšel a se šesti body se stal hráčem zápasu.

Začátek zápasu patřil domácím, po pár minutách se díky trefám Pechatého a Stejskala dostali do vedení 2:0. Na snižující gól Lípy ihned odpověděl Legner. Chvíli před první sirénou se ještě prosadil domácí Gebhardt a po první třetině tak bylo skóre 4:1. Ihned po pauze vstřelil svoji druhou branku David Gebhardt a Teplice se dostali do pohodového vedení o čtyři branky. Nicméně poté se domácí rozhodli zápas zdramatizovat a několika zbytečnými vyloučeními dostali Českou Lípu do hry.

Hosté na konci druhé třetiny hráli dokonce dvě minuty přesilovku 5 na 3. V tu chvíli svítil na tabuli stav 6:3 pro domácí, o který se zasloužil svým druhým gólem Vojta Legner. Zkraje třetí třetiny dokázali hosté přesilovku využít a zápas zdramatizovat. Následně byl vyloučen domácí kapitán na 5 minut za vysokou hůl, nabízenou šanci však hosté nezužitkovali a v přesilové hře se nedokázali prosadit. Krátce po skončení trestu se prosadil Severa a Legner, který završil hattrick. Do konce zápasu vsítila Česká Lípa ještě dvě branky, na konečných 9:6 upravil gólem do prázdné brány Lukáš Rudiš.

Nedělní zápas proti Sokolu Koberovy nabídl mnohem dramatičtější zápas. Domácí se dostali do vedení díky přesné trefě Pechatého, poté ovšem čtyřmi povedenými protiútoky otočili skóre. Teplice měly během první třetiny více ze hry, ovšem Koberovy předváděly kompaktní hru podpořenou skvělým výkonem jejich brankáře.

Na začátku druhé třetiny se prosadil po hezké akce Lukáš Rudiš a Michal Stejskal. Domácí snížili na 3:4 a byli na koni. Ovšem hosté hrozili z nebezpečných protiútoků a jeden z nich v polovině zápasu dokázali využít. Jiskru naděje vykřesal těsně před druhou sirénou přesilovkovým gólem Martin Severa. Tentýž hráč se krátce po přestávce prosadil dalekonosnou střelou. Když se ve 45. minutě prosadil junior Jakub Derka a dostal Teplice do vedení, vypadalo to, že si tepličtí jdou pro vítězství.

Jenže Martin Pechatý v souboji na polovině hřiště trefil svou holí protihráče do hlavy a šel si na pět minut odpočinout na trestnou lavici. Koberovy zvládly povedenou střelou z dálky srovnat stav. Pět minut před koncem se prosadil zraněný David Gebhardt a fanoušci byli u vytržení. Nicméně o pár chvil je utišil hostující Reczai krásným gólem.

Zápas pomalu spěl do prodloužení, když v poslední minutě se na hřišti odehrála málo viděná událost!
Hostům z Koberov byly signalizovány hned dva fauly. Domácí se rychle snažili zbavit míčku, aby dostali výhodu přesilové hry 5 na 3, ale hosté se za každou cenu odmítali míčku dotknout, aby nedošlo k přerušení hry. Po několika vteřinách, kdy vlastně nikdo na hrací ploše nehrál se míčku ujal Martin Severa a nechytatelnou ranou vstřelil rozhodující gól. Fanoušci v hale pořádně nechápali co se vlastně stalo a trenéři jen kroutili hlavami. Kuriózní rozhodnutí zápasu.

Teplice si tak připisují důležitých šest bodů do tabulky. Oba zápasy provázela fantastická atmosféra, za což patří všem divákům velké poděkování.